0. Albertrandy Jan Chrzciciel. Panowanie Henryka Walezyusza i Stefana Batorego... Kraków 1860
Albertrandy Jan Chrzciciel. Panowanie Henryka Walezyusza i Stefana Batorego królów polskich z rękopisów Albertrandego podług wydania Ż. Onacewicza z dołączeniem pamiętników historyi Stefana Batorego dotyczących, i listu Jerzego Chiakora sekretarza król. opisującego ostatnie chwile tego monarchy. Kraków
1860. Nakładem Józefa Czecha Księgarza, s. [8], 461, [10], 21,5 cm, opr. z epoki płsk z bogatymi tłocz. i złoc.
Z księgozbioru Mariana Brandysa (pieczęć). Obszerna historia panowania Henryka Walezego i Stefana Batorego, będąca kontynuacją dziejów Polski Adama Naruszewicza. Wydawca uzupełnił je listami
królewskimi i dokumentami odnoszącymi się do tego okresu. Efektowna oprawa z epoki w brązowy półskórek z tyt. i bogatymi złoc. Nieliczne rdzawe plamki, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1030