0. Vidal Ludwik de. Genealogija domu królewskiego De Bourbon oraz domów królewskich hiszpańskiego, Obojga-Sycylji i xiążęcego parmeńskiego. Z oryginału francuskiego Xięgi Złotej przełożył, uzupełnił i wydał... Warszawa 1857
Vidal Ludwik de. Genealogija domu królewskiego De Bourbon oraz domów królewskich hiszpańskiego, Obojga-Sycylji i xiążęcego parmeńskiego. Z oryginału francuskiego Xięgi Złotej przełożył, uzupełnił i wydał... Warszawa 1857. Druk K. Kowalewski, s. [4], 140, [2], VII tablic genealogicznych, 27 cm, opr. wyd. aksamit.
Genealogia rodu Burbonów od chwili, kiedy odłączyli się od pnia rodowego Kapetyngów w osobie protoplasty Roberta de France, hrabiego de Clermont, szóstego syna Ludwika Świętego. Przekład z francuskiego Ludwika de Vidala (1811-1862), radcy dworu, naczelnika wydziału korespondencji zagranicznej Banku Polskiego, redaktora „Kuriera Warszawskiego”. Luksusowa oprawa wydawnicza: ciemnoniebieski aksamit ze złoconym tyt. na grzbiecie i bogatymi florystycznymi złoceniami na obu okładzinach. Stan dobry. Z uwagi na to, że na oprawach z aksamitu łatwo o uszkodzenie złoceń,
egzemplarze w dobrym stanie zachowania stanowią dużą rzadkość. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 877