0. [Papierośnica] – Papierośnica Karola ks. Radziwiłła. Moskwa, pocz. XX w.
[Papierośnica] – Papierośnica Karola ks. Radziwiłła. Moskwa, pocz. XX w.
Srebro (złotnik AT i punca srebra 84), wewnątrz złocone; wym. 11,7 x 7,8 cm. Zatrzask-karneol,
w formie kaboszonu.
Nałożony monogram KR pod mitrą książęcą wykonany w złocie. Wewnątrz wygrawerowana data „5 XII
1911”. Według informacji właściciela, obiekt należał do ordynata na Dawidgródku Karola ks. Radziwiłła
(1886-1968), syna ordynata nieświeskiego Jerzego i Marii Branickiej, a wnuka Marii de Castellane. Data wskazuje na jego 25 urodziny. Podczas I wojny był adiutantem gen. Dowbora-Muśnickiego, a w czasie wojny polsko-bolszewickiej rotmistrzem kawalerii. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1038