0. [Puszka srebrna] – Puszka srebrna neorokokowa, z herbem Marii z de Castellane ks. Radziwiłłowej. Pocz. XX w.
[Puszka srebrna] – Puszka srebrna neorokokowa, z herbem Marii z de Castellane ks. Radziwiłłowej. Pocz. XX w.
Srebro wewnątrz złocone (Francja, złotnik „EE”, punca z głową Minerwy); średnica 13 cm, wys. 6 cm.
Aplikacja na wieczku z herbem rodu de Castellane pod mitrą książęcą (godło i korona ze złota) oraz wygrawerowany napis „10.II.1910”. Według informacji właściciela, obiekt należał do słynnej Marii z de
Castellane (1840-1915), żony ordynata nieświeskiego Antoniego. W tym przypadku użyto herbu rodowego księżnej, ale zwieńczono go mitrą książęcą Radziwiłłów. Właścicielka tego przedmiotu, mimo francuskiego pochodzenia, zainteresowała berlińską rodzinę swego męża, aby powrócili do Nieświeża, prowadziła też słynny salon towarzyski. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1009