0. [Jean de Castellane] – Portret Jeana de Castellane. Mal. F. Buyle. 1904 r.
[Jean de Castellane] – Portret Jeana de Castellane. Mal. F. Buyle. 1904 r.
Olej na płótnie, sygn. „Nand Buyle 04”; wym. 99,0 x 73,5 cm.
Jean de Castellane (1868-1965), syn Antoniego, brata Marii z de Castellane Radziwiłłowej. Był jej ukochanym bratankiem, prowadziła z nim obszerną korespondencję. Miał dwóch braci – Boniego, słynnego bywalca salonów i Stanisława, polityka. W 1898 r. poślubił swą krewną, Dorotę de Talleyrand-Perigord z Żagania. Portretowany ujęty z książką, na tle biblioteki, w narożniku herb rodu Castellane pod koroną diuka. Sygnatura belgijskiego malarza Ferdinanda Buyle’a (1872-1950). Efektowny duży portret znanego arystokraty, krewnego Radziwiłłów, będący dawniej w kolekcji Marii Radziwiłłowej (patrz także poz. 468). Oprawiony w dekoracyjną ramę, stan dobry.
Ilośc odsłon: 902