0. [Pamiątka odsieczy wiedeńskiej] – Medal z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej. J. H. Tautenhayn, Wiedeń 1883 r.
[Pamiątka odsieczy wiedeńskiej] – Medal z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej. J. H. Tautenhayn, Wiedeń 1883 r.
Brąz złocony; śr. 7 cm
Medal autorstwa Josefa Hermanna Tautenhayna (1837-1911), rzeźbiarza wiedeńskiego, profesora tamtejszej Akademii (sygnowany pod popiersiem). Oferowany medal uważany jest za jeden z najważniejszych w jego dorobku. Na awersie portret Sobieskiego w zbroi, płaszczu i koronie, wybity wyjątkowo głębokim efektownym stemplem. Na rewersie napis po łacinie, m.in. „Fulmen Poloniae, Lumen Europae, Horror Orientis” czyli Piorun Polski, Światłość Europy, Postrach Wschodu. Efektowny,
duży medal. Uszkodzenia rantu, poza tym stan dobry. Katalog Czapskiego 7994.
Ilośc odsłon: 1168