0. Hartwig Edward (1906-2003) – Akt tancerki.
Hartwig Edward (1906-2003) – Akt tancerki.
Fotografia czarno-biała; 22,5 x 18,0 cm
Sygnowana na licu: „E. Hartwig”, na odwrocie stemple autorskie i tytuł długopisem. Praca jednego z najwybitniejszych polskich artystów fotografików, Edwarda Hartwiga, z okresu jego fascynacji światem teatru i baletu. Hartwig pochodził z rodziny zawodowego fotografa, jego ojciec prowadził atelier w Moskwie, a następnie w Lublinie. W 1929 r. odbyła się pierwsza wystawa artysty, który fotografował od połowy lat 20. Twórczość swoją kształtował pod wpływem Bułhaka oraz twórców z Fotoklubu Wileńskiego. W latach 1944-1946 Hartwig więziony był w łagrze w ZSRR. Od 1946 r. zamieszkał w Warszawie, gdzie aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym. Odnosił wiele sukcesów na organizowanych w Polsce i zagranicą wystawach i konkursach. Nieznaczne uszkodzenia powierzchni i krawędzi, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 897