0. Norwid Cyprian. Okruchy poetyckie i dramatyczne. Zebrał i opracował Juliusz W. Gomulicki. Warszawa 1956
Norwid Cyprian. Okruchy poetyckie i dramatyczne. Zebrał i opracował Juliusz W. Gomulicki. Warszawa 1956. Państwowy Instytut Wydawniczy, s. 444, [4], tablica 1, ilustracje w tekście, 21,5 cm, opr. artystyczna S. Pacury, skóra ze ślepymi tłoczeniami.
Zbiór 68 drobnych wierszy Cypriana Norwida wydobytych z rękopisów, czasopism, korespondencji oraz pierwodruki dwóch fragmentów dramatycznych, wydane i opracowane przez Juliusza Wiktora Gomulickiego. Okładkę i kartę tytułową projektował Aleksander Stefanowski. Oprawa artystyczna Sylwestra Pacury: skóra brązowo-zielona marmurkowana, wzdłuż grzbietu i obu okładek tłoczona na ślepo tytulatura, na bordiurach odtworzony profi l poety skopiowany z karty tytułowej, kapitałki skórzane, zachowane oryginalna okładki kartonowe, egzemplarz nieobcięty. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1238