0. Sopoćko Konstanty. 10 drzeworytowych znaków bibliotecznych K.M. Sopoćki. Wydano z okazji X Międzynarodowego Kongresu Exlibrisu w Krakowie z tekstem Tadeusza Lesznera. Warszawa 1964
Sopoćko Konstanty. 10 drzeworytowych znaków bibliotecznych K.M. Sopoćki. Wydano z okazji X Międzynarodowego Kongresu Exlibrisu w Krakowie z tekstem Tadeusza Lesznera. Warszawa 1964. Koło Miłośników Exlibrisu, k. tekstu [8], tabl. z ekslibrisami [10], 24,5 cm, opr. artystyczna H. Karpińskiej, perg. naturalny ze złoc i zdob., zach. oryg. okł. brosz.
Egzemplarz z księgozbioru Janusza Szymańskiego (na karcie przedtytułowej odręczna dedykacja Konstantego Marii Sopoćki: „Panu Januszowi Szymańskiemu na pamiątkę wspólnych upodobań”). Odbito na papierze „Ingres-Zerkal” sto egzemplarzy numerowanych i ręcznie sygnowanych (egz. nr 42). Tłoczono w Doświadczalnej Oficynie Graficznej przy Pracowniach Sztuk Plastycznych w Warszawie pod kierownictwem Zbigniewa Witkowskiego. Oprawa artystyczna Heleny Karpińskiej (sygnowana tłoczonym na ślepo wiązanym monogramem HK): pergamin naturalny ze złoceniami na grzbiecie, powierzchnia okładek podzielona barwionymi na niebiesko liniami, zachowane okładki broszurowe, futerał ochronny. Ekslibris, stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1160