0. Chwalewik Edward. Exlibrisy polskie szesnastego i siedemnastego wieku (Książka w Dawnej Kulturze Polskiej pod redakcją Kazimierza Budzyka i Alodii Gryczowej). Wrocław 1955
Chwalewik Edward. Exlibrisy polskie szesnastego i siedemnastego wieku (Książka w Dawnej Kulturze Polskiej pod redakcją Kazimierza Budzyka i Alodii Gryczowej). Wrocław 1955. Zakład imienia Ossolińskich. Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk, s. IX, [1], 156, [4], tabl. ilustr. 36 (z 72 ilustracjami), 23,5 cm, opr.
artystyczna H. Karpińskiej, perg. naturalny ze złoc. i tłocz.
Monografi a autorstwa Edwarda Chwalewika (1873-1956), charakteryzująca ekslibrisy bibliotek polskich XVI i XVII wieku (biblioteki prywatne, kapitulne, kościelne, zakonne, miejskie). Na kredowych tablicach reprodukcje 72 ekslibrisów i superekslibrisów. Oprawa artystyczna Heleny Karpińskiej (sygnowana nalepką): pergamin naturalny ze złoconą tytulaturą na grzbiecie oraz złoceniami i tłoczeniami na grzbiecie i licu, futerał ochronny. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1244