0. Klemensiewicz Zygmunt. Bibliografia ekslibrisu polskiego. Z przedmową Edwarda Chwalewika. Przejrzała i uzupełniła Helena Lipska. Wrocław 1952
Klemensiewicz Zygmunt. Bibliografia ekslibrisu polskiego. Z przedmową Edwarda Chwalewika. Przejrzała i uzupełniła Helena Lipska. Wrocław 1952. Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, s. VI, 154, 25 cm, opr. artystyczna H. Karpińskiej, pperg. barwiony ze złoc.
Do książki luzem dołączono odręczny list Mariana Dąbrowskiego do Zygmunta Klemensiewicza. Wydano w nakładzie 1000 egzemplarzy. Najobszerniejsza bibliografia ekslibrisu polskiego, stanowiąca owoc ponad 20 lat badań i poszukiwań autora. Zawiera 950 szczegółowo opisanych pozycji dotyczących ekslibrisu polskiego od 1874 do 1948 r., w tym zarówno książek, jak i artykułów w czasopismach, a także drobniejszych przyczynków w encyklopediach i wydawnictwach zbiorowych. Obejmuje zarówno publikacje polskie, jak i wydane w językach obcych. Oprawa artystyczna Heleny Karpińskiej w stylu angielskim (nie sygnowana): półpergamin barwiony w kolorze brązowym, na grzbiecie złocone nazwisko autora i ozdobniki. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1219