0. Kipling Rudyard. Księga dżungli. Przekład autoryzowany Józefa Birkenmajera. Warszawa 1957
Kipling Rudyard. Księga dżungli. Przekład autoryzowany Józefa Birkenmajera. Warszawa 1957. Nasza Księgarnia, s. 194, [2], ilustr. w tekście; adl.:
Kipling Rudyard. Druga księga dżungli. Przekład autoryzowany Józefa Birkenmajera. Warszawa 1957. Nasza Księgarnia, s. 230, [2], ilustr. w tekście; współopr., 21 cm, opr. artystyczna Heleny Karpińskiej, pergamin barwiony ze złoc. i tłocz., futerał ochronny.
Oprawa Heleny Karpińskiej (sygnowana nalepką i tłoczonym na ślepo wiązanym monogramem HK): pergamin barwiony w kolorze zielonym, grzbiet czteropolowy, w górnym polu złocona tytulatura, w pozostałych polach złocone i barwione motywy roślinne, na obu okładzinach złocone motywy roślinne oraz barwione wizerunki zwierząt, brzegi kart barwione, futerał ochronny. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1228