0. Lafenestre Jerzy. Luwr. Warszawa [1925]
Lafenestre Jerzy. Luwr. [Cz. 1]. Muzeum i arcydzieła malarstwa. Wstęp przez Leoncjusza Bénédite. Przedmowa przez Ludwika Demonts. W tekście 50 reprodukcyj kolorowych według najcelniejszych arcydzieł Luwru i 50 reprodukcyj z rysunków. Warszawa [1925]. Wydawnictwo M. Arcta, s. [6], 25, [1], 11, [1], tabl. ilustr. 80 (w tym 50 kolor.), 39 cm, luksusowy wariant oprawy wydawniczej wykonany w zakładzie introligatorskim Bolesława Zjawińskiego, płsk ze złoc., zach. przednia okł. kart.
Wspaniałe wydawnictwo albumowe prezentujące arcydzieła malarstwa europejskiego znajdujące się w zbiorach Luwru. Na 30 tablicach czarno-białych zaprezentowano 50 reprodukcji rysunków i szkiców, na 50 tablicach kolorowych przedstawiono najwybitniejsze dzieła malarskie. Do każdej tablicy dołączona karta tekstu z omówieniem obrazu i jego historii. Luksusowa oprawa wydawnicza wykonana w warszawskim zakładzie introligatorskim Bolesława Zjawińskiego (nie sygnowana): półskórek granatowy, grzbiet podzielony na cztery pola, w jednym polu złocona tytulatura i numeracja tomu, w pozostałych charakterystyczne złocone kasetony, papier wyklejek marmurkowany, zachowana oryginalna okładka kartonowa. Pęknięcie górnej krawędzi oprawy (ok. 5 cm), minimalny ubytek dolnego marginesu, zaplamienia i zabrudzenia płótna oprawy, stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 1486