0. Bénédite Leon. Arcydzieła Muzeum Luksemburskiego. Przedmowa i objaśnienia [...] 50 reprodukcyj kolorowych. 50 reprodukcyj czarnych. Warszawa b.r. (po 1913)
Bénédite Leon. Arcydzieła Muzeum Luksemburskiego. Przedmowa i objaśnienia [...] 50 reprodukcyj kolorowych. 50 reprodukcyj czarnych. Warszawa b.r. (po 1913). Wydawnictwo M. Arcta, k. [2], s. XXIV, [4], k. [50], tabl. ilustr. 65, 38,5 cm, luksusowa oprawa wydawnicza wykonana w zakładzie introligatorskim Bolesława Zjawińskiego, płsk ze złoc., zachowana oryg. okł. wyd.
Monumentalny album prezentujący arcydzieła malarstwa zgromadzone w paryskim Musée du Luxembourg, mieszczącym się w Pałacu Luksemburskim. Tekst wstępu i opisów tablic autorstwa kustosza
Muzeum, Leona Bénédite, drukowany równolegle po polsku i francusku. Wśród kolorowych reprodukcji znalazły się dzieła m.in. Edgara Degasa, Edouarda Maneta, Claude’a Moneta, Gustave’a Moreau. Oprawa luksusowa wydawnicza Bolesława Zjawińskiego: czarny płsk, grzbiet czteropolowy, w polu 2. tłocz. i złoc. tytulatura, w pozostałych tłocz. i złoc. ozdobniki kasetonowe. Na licach i wyklejkach pap. marm. Zachowana oryg. wyd. okł. kartonowa, przetarcia okładek. Stan bardzo dobry. Efektowne
wydawnictwo.
Ilośc odsłon: 1540