0. Ptaśnik Jan. Kultura włoska wieków średnich w Polsce. Warszawa 1922.
Ptaśnik Jan. Kultura włoska wieków średnich w Polsce. Warszawa 1922. Instytut Wydawniczy „Bibljoteka Polska”, s. [4], 223, [1], tabl. ilustr. 8, 22,5 cm, opr. luksusowa F.J. Radziszewskiego, płsk ze złoc., zach. oryg. okł. brosz.
Monografia historyczna na temat włoskich wpływów na kulturę polską w średniowieczu, opracowana przez Jana Ptaśnika (1876-1930) – historyka kultury i miast polskich doby przedrozbiorowej, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, zwolennika polityki Józefa Piłsudskiego. Oprawa luksusowa Franciszka Joachima Radziszewskiego (sygnowana tłoczonym, wiązanym monogramem FJR): półskórek granatowy, grzbiet podzielony na sześć pół, w jednym polu złocona tytulatura, w pozostałych stylizowane ornamenty roślinne, górny brzeg kart, płótno oprawy i papier wyklejek marmurkowane, zachowane oryginalne okładki broszurowe. Niewielkie otarcia krawędzi oprawy, na kartach miejscami niewielkie zaplamienia, poza tym stan dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1494