0. Oprawa warsztatu Radziszewskich. Macfall Haldane. Odrodzenie w Wenecyi. (Historya malarstwa. Tom III.). Z oryginału angielskiego przełożył Józef Ruff er. Z 28 barwnemi tablicami. Lwów b.r. [ok.1912]
Macfall Haldane. Odrodzenie w Wenecyi. (Historya malarstwa. Tom III.). Z oryginału angielskiego przełożył Józef Ruff er. Z 28 barwnemi tablicami. Lwów b.r. [ok.1912]. Nakładem własnym wydawnictwa. Warszawa – Administracya „Świata”, s. XVI, 234, [2], tabl. ilustr. 28 (kolor.), mapa 1; 28 cm, opr. luksusowa z warsztatu Radziszewskich, płsk z tyt. i złoc. na grzbiecie, zwięzy wypukłe.
Pięknie wydana, bogato ilustrowana historia malarstwa w epoce odrodzenia w Wenecji, opracowana przez Haldane’a Macfalla (1860-1928), angielskiego pisarza, autora znakomitych książek o sztuce. Dzieło ozdobione efektownymi kolorowymi reprodukcjami naklejonymi na brązowe kartony. Oprawa luksusowa z warsztatu Radziszewskich (niesygnowana): półskórek marmurkowany, grzbiet podzielony na pięć nierównych pól, w dwóch polach na szyldzikach złocona tytulatura, w największym polu barwione stylizowane tłoki roślinne, pap. okładzin, wyklejki, górne brzegi kart marmurkowane. Niewielkie przybrudzenia skóry opr., poza tym stan bardzo dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1615