0. Oprawa warsztatu Radziszewskich. Chłędowski Kazimierz. Rzym. Ludzie baroku. Lwów 1912
Chłędowski Kazimierz. Rzym. Ludzie baroku. Lwów 1912. Nakł. H. Altenberga, s. [2], 640, [3], tabl. ilustr. 43, 24 cm, opr. artystyczna F. J. Radziszewskiego, płsk z tyt. i złoc. na grzbiecie, zwięzy wypukłe.
Superekslibris z inicjałami A.K.P. (suchy tłok na wierzchniej okł.). Wydanie 1. Efektownie wydana, bogato ilustrowana monografia omawiająca dzieje polityczne i historię Rzymu w okresie baroku. Autor wykazał w niej „wielkie znawstwo kultury i obyczaju badanej epoki, erudycję i talent narracyjny” (Słownik historyków polskich). Oprawa sygnowana Franciszka Joachima Radziszewskiego (suchy tłok na tylnej okł.). Półskórek zielony, zwięzy wypukłe, grzbiet czteropolowy, szyldzik czerwony ze złoconą tytulaturą, w pozostałych polach tłoczone złotem zdobienia o charakterze florystycznym z wplecionym herbem Rzymu, wyklejki marmoryzowane. Przebarwienia i przybrudzenia płótna oprawy, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1602