0. Burckhardt Jakub. Kultura odrodzenia we Włoszech. Przełożyła Maria Kreczkowska [pseud., właśc. Maria Feldmanowa]. Wstępem zaopatrzył Zygmunt Łempicki. Kraków 1930
Burckhardt Jakub. Kultura odrodzenia we Włoszech. Przełożyła Maria Kreczkowska [pseud., właśc. Maria Feldmanowa]. Wstępem zaopatrzył Zygmunt Łempicki. Kraków 1930. Nakładem Krakowskiej Spółki Wydawniczej, s. [4], XXXI, [1], 604, 20,5 cm, opr. luksusowa z zakładu R. Jahody płsk ze złoc.
Najgłośniejsza praca w dorobku Jakuba Burckhardta (1818-1897) – szwajcarskiego historyka sztuki,
literatury i kultury, ucznia Leopolda von Rankego, profesora Uniwersytetu w Bazylei. Oprawa luksusowa wykonana w zakładzie introligatorskim Roberta Jahody (sygnowana nalepką): półskórek brązowy, grzbiet podzielony na pięć pól, w jednym polu złocona tytulatura, w pozostałych złocony ozdobnik roślinny, górny brzeg kart oraz papier okładek i wyklejek marmurkowany. Stan dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1550