0. Wilde Oskar. Djalogi o sztuce. Przekład Marji Feldmanowej (Pisma zebrane. T. 4). Warszawa 1923.
Wilde Oskar. Djalogi o sztuce. Przekład Marji Feldmanowej (Pisma zebrane. T. 4). Warszawa 1923. Nakładem Księgarni F. Hoesicka, s. [4], 241, 17,5 cm, opr. luksusowa zakładu R. Jahody, płsk ze złoc. napisami.
Tom pism Oscara Wilde’a (1854-1900) – irlandzkiego poety, prozaika, dramatopisarza. Zawiera utwory:
Zanik kłamstwa; Pióro, pędzel i trucizna; Krytyk jako artysta; Prawda masek. Oprawa luksusowa wykonana w zakładzie introligatorskim Roberta Jahody (sygnowana pieczątką): półskórek brązowy, grzbiet pięciopolowy, w dwóch polach złocona tytulatura, brzegi kart barwione. Przetarcia kartonu oprawy na licu, nieaktualna pieczątka własnościowa, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1347