0. Treter Mieczysław. Sylwetki portretowe z czasów Stanisława Augusta. Album 59 sylwetek ze słowem wstępnym Stanisława Wasylewskiego. Lwów 1923
Treter Mieczysław. Sylwetki portretowe z czasów Stanisława Augusta. Album 59 sylwetek ze słowem wstępnym Stanisława Wasylewskiego. Lwów 1923. Wyd. Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. k. [2], s. 90, k. [1], tabl. ilustr. 59, k. [5], 27 cm, opr. artystyczna perg.
Egzemplarz nr 1. Na k. przedtytułowej odręczna dedykacja „Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Stanisławowi Wojciechowskiemu z wyrazami czci najgłębszej i hołdu. 29.XI.1923. Mieczysław Treter”. Wydano w nakładzie 650 numerowanych egzemplarzy. Zbiór 59 popularnych pod koniec XVIII wieku sylwetek portretowych, przedstawiających najwybitniejsze i najbardziej znane postaci epoki oświecenia, m.in. ks. Adama Czartoryskiego, Franciszka Bielińskiego, Stanisława Poniatowskiego, Franciszka Rzewuskiego, Augusta Sułkowskiego, Józefa de Witte. W tekście dodatkowo sylwetki m.in. Stanisława Augusta i cesarza Napoleona. Oprawa artystyczna pergamin: na licu tłoczony złotem tytuł, górne obcięcie kart złocone, w opr. przeciągnięte tasiemki do wiązania. Stan bardzo dobry. Egzemplarz unikatowy.
Ilośc odsłon: 994