0. Gepner Stanisław. Wodnicki Mieczysław. Wojsko polskie. Litografie ręcznie kolorowane. Warszawa 1935-1937
Gepner Stanisław. Wodnicki Mieczysław. Wojsko polskie. Litografie ręcznie kolorowane. Warszawa 1935-1937, k. tyt. ręcznie wykaligrafowana, tabl. ryc. 18 (litografie ręcznie kolorowane, w Litogr. Art. W. Główczewskiego), 32,5 cm, luźne karty włożone do starej opr. (skóra z bogatymi złoc. i tłocz. na okł.).
Wydano w nakładzie 40 egz. numerowanych. Album z litografiami przedstawiającymi wojsko polskie od 1732 r. do 1831 r. W tece znajduje się 8 rycin Stanisława Gepnera (1889-1969), sygnowanych i datowanych na kamieniu (1935-1936), numerowanych i sygnowanych piórem pod kompozycją (wszystkie noszą nr 1 z 40 odbitych). Z pozostałych 10 rycin Mieczysława Wodnickiego – cztery, datowane 1935, posiadają numer 37 i są sygnowane piórem przez artystę; jedna rycina dat. 1935 z numerem 5 sygnowana ołówkiem, pozostałe dat. 1936-37 nie sygnowane. Stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1241