0. Stronczyński Kazimierz. Wzory pism dawnych w przerysach wystawione i objaśnione drukowanem ich wyczytaniem. Część pierwsza obejmująca pismo dyplomatów od roku 1228 do 1536. Warszawa 1839.
Stronczyński Kazimierz. Wzory pism dawnych w przerysach wystawione i objaśnione drukowanem ich wyczytaniem. Część pierwsza obejmująca pismo dyplomatów od roku 1228 do 1536. Warszawa 1839. Nakładem i w Drukarni Kommissyi Rządowej Sprawiedliwości, s. [10], 99; s. [8], tabl. ryc. 87 (litografie,
w tym kolor. i rozkł.), 25 cm oraz 37,5 cm, opr. luksusowa z epoki w 2 wol., skóra z bogatymi złoc. i tłocz.
Pierwsze dzieło paleografi czne Kazimierza Stronczyńskiego (1809-1896) – historyka, numizmatyka, paleografa. Oferowana praca zawiera 90 dokumentów polskich z lat 1228-1536 (dokumenty królów, książąt, możnowładców świeckich i kościelnych). W tomie pierwszym, mniejszym formatem, przedrukowano tekst dokumentów. Tom drugi, większy formatem, zawiera litografowane tablice z faksymile wszystkich opisanych dokumentów. Na czterech ostatnich tablicach odwzorowania 12 pieczęci z wybranych dokumentów. Luksusowa oprawa z epoki w 2 woluminy (różne formatami): safian czerwony
z bogatymi złoceniami na grzbiecie i ślepymi tłoczeniami na obu okładkach, brzegi kart złocone. Ślady zawilgocenia na wyklejkach, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1047