0. [Stroje narodów Austro-Węgier]. Alexander William. Picturesque Representations of the Dress and Manners of the Austrians. London (Londyn) b.r. (1813)
[Stroje narodów Austro-Węgier]. Alexander William. Picturesque Representations of the Dress and Manners of the Austrians. London (Londyn) b.r. (1813). Thomas M’Lean, s. [4], XV, tabl. ryc. 50 (miedzioryty, ręcznie kolor., sygn.: J. Murray), k. [50], k. [5] (blanki), 25,5 cm, opr. z epoki płsk z tłocz. i złoc.
Egz. nieobcięty. Zawiera 50 ręcznie kolorowanych miedziorytów przedstawiających stroje ludowe mieszkańców krajów wchodzących w skład ówczesnego Cesarstwa Austrii, w tym także Galicji i Bukowiny. Na rycinach przedstawiono m.in. bukowińskich chłopów, morawskich górali i polskich Żydów. Każdej rycinie towarzyszy karta tekstu. Efektowna oprawa z epoki w czerwony półskórek, grzbiet podzielony podwójnymi zwięzami wypukłymi na sześć pól, w dwóch polach tytulatura. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 976