0. [Mechel Christian von]. Le Triomphe de la mort gravé d’après les dessins originaux de Holbein. Paris (Paryż) b.r. (1856)
[Mechel Christian von]. Le Triomphe de la mort gravé d’après les dessins originaux de Holbein. Paris (Paryż) b.r. (1856). Druk S. Raçon, k. [3], [47] (tekst), tabl. ilustr. 47, 22 cm, opr. z epoki płsk z tłocz. i złoc., górne obcięcie złoc.
Słynny cykl graficzny „Taniec śmierci”, sztychowany wg drzeworytów z 1525 r. Hansa Holbeina, wybitnego malarza niemieckiego doby renesansu, przez XVIII-wiecznego bazylejskiego miedziorytnika Christiana von Mechela (1737-1817). Dzieło oryginalnie ukazało się w 1780 r. i było w zamierzeniach autora częścią cyklu, zawierającego wszystkie prace grafi czne Holbeina (dalsze części nie wyszły). Niniejsze wydanie jest powtórzeniem edycji z 1780 r., przy użyciu technik reprodukcyjnych. Piękna oprawa z epoki w bordowy półskórek, grzbiet podzielony zwięzami wypukłymi na sześć pól, w drugim tytulatura, w pozostałych kasetonowe złocenia. Niewielkie otarcia opr. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1286