0. Kraków – Zagrzebiowi. Kraków 1881.
Kraków – Zagrzebiowi. Kraków 1881. Wydawnictwo „Koła Artystyczno-Literackiego w Krakowie”. Odbito w Litografii A. Pruszyńskiego w Krakowie, k. [18], ilustr. w tekście, 27 x 38 cm, opr. z epoki ppł. z tłocz., zach. oryg. okł. brosz.
Całość litografowana. Egzemplarz z księgozbioru Andrzeja Szczepki (pieczątki). Album wydany przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie na rzecz pomocy w odbudowie Zagrzebia, zniszczonego w 1880 r. przez trzęsienie ziemi. W albumie znajdują się wpisy m.in.: Adama Asnyka, Deotymy, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Józefa Szujskiego, Stanisława Koźmiana, Karola Lanckorońskiego, Władysława Ludwika Anczyca. W tekście litograficzne ilustracje m.in.: Juliusza Kossaka, Jana Matejki, Franciszka Żmurki, Wojciecha Kossaka, Jacka Malczewskiego. Publikacja cieszyła się w Galicji ogromną popularnością, w ciągu kilku miesięcy ukazały się trzy wydania. Oprawa po konserwacji z uzupełnieniami, na kartach miejscami charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1234