0. Kozłowski Karol. Album Wojska Polskiego z 1831 roku zawierające dwanaście tablic odręcznie kolorowanych rysunku Juliusza Kossaka, Walerego Eliasza, Władysława Mottego i innych artystów. Wydał… Poznań 1886
Kozłowski Karol. Album Wojska Polskiego z 1831 roku zawierające dwanaście tablic odręcznie kolorowanych rysunku Juliusza Kossaka, Walerego Eliasza, Władysława Mottego i innych artystów. Wydał… Poznań 1886. Nakładem wydawcy. Z Drukarni J. I. Kraszewskiego (Dr W. Łebiński) w Poznaniu, s. 24, mapa 1 (litografia kolor.), tabl. ryc. 12 (cynkografi e ręcznie kolor. akwarelą), 31,0 x 39,0 cm, opr. współcz. płsk z tłocz. (okł. oryg. zachowana), teka z oryg. oprawy (pł. ze złoc. i tłocz., grzbiet współcz.).
Wydanie 1. Część opisowa Kazimierza Jarochowskiego zawiera zestawienie stanu poszczególnych formacji Wojska Polskiego w 1831 r., spis wszystkich bitew i znaczniejszych potyczek stoczonych w czasie powstania listopadowego oraz opis bitwy pod Iganiami. Tablice wykonane w cynkografii i kolorowane ręcznie akwarelą przedstawiają stroje poszczególnych formacji, w postaci bogatych w szczegóły scenek rodzajowych, m.in. sztab główny, pułki konne, piesze, artyleryjskie. Autorami ilustracji są wybitni malarze – Juliusz Kossak (1824-1899), Walery Eljasz-Radzikowski (1841-1905), Władysław Leon Motty (1851-1894). Ryciny w doskonałym stanie zachowania. Na licu oprawy medalion ze skóry tłocz. i złoc. Stan całości bardzo dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1061