0. [Klinger Max]. Amor und Psyche. Ein Märchen des Apulejus. Aus dem lateinischen von Reinhold Jachmann. Illustrirt in 46 original Radirungen und ornamentirt von Max Klinger. München (Monachium), 1881.
[Klinger Max]. Amor und Psyche. Ein Märchen des Apulejus. Aus dem lateinischen von Reinhold Jachmann. Illustrirt in 46 original Radirungen und ornamentirt von Max Klinger. München (Monachium), 1881. Theo Stroefer’s Kunstverlag, k. [4], s. LXVIII, tabl. ryc. 15 (akwaforty), ryc. w tekście 31 (akwaforty), 36,0 cm, opr. wyd. pł. z bogatymi zdobieniami na licu i grzbiecie.
Niezwykle staranne, eleganckie wydanie klasycznego dzieła literatury antycznej pióra Apulejusza z Madaury, żyjącego w I w. n.e. Ilustrowane akwafortami autorstwa Maxa Klingera (1857-1920), niemieckiego malarza, rzeźbiarza i grafi ka. Jego twórczość wywarła znaczący wpływ na rozwój sztuki europejskiej, m.in. na symbolistów i surrealistów. Efektowna oprawa wydawnicza, ze zdobieniami złotem i srebrem. Obcięcie kart złocone. Otarcia oprawy, poluzowanie bloku, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1040