0. [Hogarth William]. Hogarths Werke. Neue Ausgabe von H. Loedel. Zwölf Lieferungen. Göttingen (Getynga), b.r. (ok. 1850)
[Hogarth William]. Hogarths Werke. Neue Ausgabe von H. Loedel. Zwölf Lieferungen. Göttingen (Getynga), b.r. (ok. 1850), Dieterichsche Buchhandlung, k. tyt., tabl. ryc. 87 (miedzioryty), 27,5 x 38 cm, opr. z epoki płsk.
Teka miedziorytów Williama Hogartha (1697-1764), wybitnego angielskiego malarza, grafika i rysownika.
Największe uznanie zdobyły mu cykle rycin wykonanych wg własnych obrazów (Kariera kurtyzany 1732, Kariera marnotrawcy 1735, Modne małżeństwo 1745, Towarzystwo ponczowe), które ukazywały, często w sposób satyryczny, społeczeństwo angielskie pierwszej połowy XVIII w. Niewielkie ubytki grzbietu
fachowo naprawione, przybrudzenia okładzin, drobne zbrązowienia marginesów. Mocne odbitki na grubym papierze. Efektowny zbiór.
Ilośc odsłon: 1053