0. Zbiór ekslibrisów polskich. XIX-XX w.
Zbiór ekslibrisów polskich. XIX-XX w.
1.Ekslibris Zygmunta hrabiego Czarneckiego z Ruska (1823-1908) – 7,3 x 6,9 cm; 2. Ekslibris biblioteki książąt Czartoryskich – 9,0 x 6,0 cm; 3. Ekslibris Władysława Górskiego (1822-1902), ziemianina i historyka z Podola – 4,0 x 6,0 cm; 4. Ekslibris hrabiego Piusa Kicińskiego (1752-1828) – 4,5 x 5,7 cm; 5. Ekslibris księdza Dominika Jana Kantego Markiewicza (1761-1818), profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego – 6,3 x 8,2 cm; 6. Ekslibris Stanisława Moraczewskiego (sygn. K. Kulczyński?) – 19,5 x 14,0 cm; 7. Ekslibris lekarza warszawskiego Franciszka Neugebauera – 4,3 x 7,4 cm; 8. Ekslibris księgozbioru Ponińskich w Horyńcu oraz Stanisława Karłowskiego w Szelejewie (dwie odbitki na jednej planszy; autorstwa wybitnego grafi ka Franciszka Siedleckiego) – 12,5 x 10,0 cm; 9. Pieczęć biblioteki Romana Sanguszko (1800-1881), sybiraka, właściciela wspaniałej biblioteki w Sławucie – 4,0 x 3,0 cm; 10. 11. dwa ekslibrisy biblioteki Starzyńskich w Zahińcach na Podolu – 8,8 x 7,0 cm; 12. Ekslibris znanego kolekcjonera Adolfa Sternschussa (projekt Antoniego Procajłowicza, 1904 r.) – 14,5 x 10,5 cm; 13. Ekslibris biblioteki znanego kolekcjonera Włodzimierza Twardowskiego w Machnówce (powiat berdyczowski) – 8,0 x 7,0 cm;
14. Ekslibris wileńskiej biblioteki Antoniego Tyszkiewicza (1866-1919), sygnowany: „W. Leszczyński” – 9,8 x 7,5 cm; 15. Ekslibris Piotra Aleksandra Wereszczyńskiego (1806-1879), właściciela słynnej biblioteki w Petersburgu, pasjonata odkryć geografi cznych – 6,4 x 8,5 cm; 16. Ekslibris Zygmunta Aleksandra Włyńskiego (1740-1831), profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego – 4,0 x 7,2 cm; 17. Ekslibris Stanisława Kostki Zamoyskiego (wg miedziorytu z 1804 r. odbitka późniejsza) – 11,5 x 8,2 cm; 18. Ekslibris Biblioteki Szkoły Nauczycielskiej w Wilnie – 3,8 x 3,5 cm; 19. Ekslibris biblioteki Zgromadzenia Misjonarzy w Lublinie – 6,5 x 8,3 cm; 20. Ekslibris Muzeum Narodowego w Krakowie (projekt Jan Bukowski; ryt. Ignacy Łopieński; 1904 r.) – 13,5 x 11,0 cm; 21. Ekslibris – 2,2 x 4,5 cm. Drobne ubytki pap. kilku grafi k, poza tym stan dobry. Częściowo zamontowane na kartach pap.
Ilośc odsłon: 1217