0. [Płyta miedziorytnicza] – Kraków, kościół św. Stanisława na Skałce. Wg rys. J.N. Głowackiego. Po ok. 1830 r.
[Płyta miedziorytnicza] – Kraków, kościół św. Stanisława na Skałce. Wg rys. J.N. Głowackiego. Po ok. 1830 r.
Płyta miedziorytnicza o wym. 13,0 x 14,0 cm
Płyta miedziorytnicza z przedstawieniem krakowskiego kościoła św. Stanisława na Skałce, sygnowana: „JW.”. Widok jest powtórzeniem rysunku Jana Nepomucena Głowackiego (1802-1847), malarza i rysownika krakowskiego, znanego z pejzaży tatrzańskich i licznych widoków Krakowa i okolic (spopularyzowanych przez albumy litografi i wydawane w latach 30. XIX w.). Ślady używania, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1168