0. Skoczylas Władysław (1883-1934) – Dwie akwarele: Dorożka przed bramą oraz Młody las sosnowy z brzozami. Ok. 1910-1918 r.
Skoczylas Władysław (1883-1934) – Dwie akwarele: Dorożka przed bramą oraz Młody las sosnowy z brzozami. Ok. 1910-1918 r.
Dwie akwarele: Dorożka przed bramą – 21,0 x 27,0 (w świetle oprawy), Młody las sosnowy z brzozami – 27,0 x 32,0 (w świetle oprawy)
Obie akwarele pochodzące z tego samego źródła. Akwarela „Dorożka przed bramą” z sygnaturą poprawianą tuszem: „W. Skoczylas”. Władysław Skoczylas uważany jest za najważniejszego twórcę polskiej szkoły graficznej dwudziestolecia międzywojennego. Od 1918 r. zamieszkał w Warszawie, od 1922 r. wykładał grafikę na warszawskiej Akademii. Grafiką zainteresował się w czasie pobytu w Zakopanym,
a następnie w Paryżu. Najważniejszą część dorobku artysty stanowią drzeworyty. Osobną grupę w jego twórczości stanowią akwarele, przede wszystkim pejzaże. Oprawione w stare ramy, stan dobry.
Dekoracyjne i rzadkie.
Ilośc odsłon: 1226