0. Grabiański Janusz (1929-1976) – Międzynarodowy Dzień Dziecka (projekt plakatu). 1968 r.
Grabiański Janusz (1929-1976) – Międzynarodowy Dzień Dziecka (projekt plakatu). 1968 r.
Ołówek, węgiel, pastel; 23,5 x 16,0 cm (karton)
Sygnowany: „J. Grabiański”. Projekt plakatu powstałego na zamówienie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, autorstwa jednego z najlepszych ilustratorów polskich XX w. Janusza Grabiańskiego. Grafik, plakacista i ilustrator w latach 1950-1951 studiował na krakowskiej ASP, następnie przeniósł się do Warszawy. Artysta zasłynął przede wszystkim jako autor ilustracji książek dla dzieci (m.in. niezapomnianego Elementarza Mariana Falskiego). Odnosił także sukcesy zagranicą, współpracując z wydawnictwami niemieckimi, austriackimi, francuskimi. Na odwrocie notatki edytorskie. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1344