0. [Jeździec polski] – Ryt. G. Ph. Rugendas. XVII/XVIII w.
[Jeździec polski] – Ryt. G. Ph. Rugendas. XVII/XVIII w.
Mezzotinta na papierze żeberkowym; 46,4 x 36,6 (pl. 49,0 x 39,0)
Dekoracyjny, efektowny portret konny ofi cera (zapewne polskiego lub węgierskiego), z buzdyganem w ręce. Poniżej łaciński fragment Eneidy. Rycina sygnowana na płycie: „Georg Philipp Rugendas inv. et fecit” – autorem jest znany niemiecki malarz, rytownik i wydawca pracujący w Augsburgu, autor wielu scen batalistycznych, polowań oraz portretów konnych, przedstawiciel licznej rodziny artystycznej. Niewielki ubytek pap. w części dolnej (poza portretem), nieznaczne naderwanie marginesu podklejone, ślad składania, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 964