0. Małcużyński Witold (1914-1977), pianista, laureat i juror Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych im. Fryderyka Chopina. Rys. J. Żebrowski. 1975 r.
Małcużyński Witold (1914-1977), pianista, laureat i juror Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych im. Fryderyka Chopina. Rys. J. Żebrowski. 1975 r.
Tusz, kredka; 29,5 x 22,5 cm
Karykatura sygnowana: „J. Żebrowski”; odręczna dedykacja: „Panu Witoldowi Małcużyńskiemu pianiście ogromnej miary – od „nadwornego” karykaturzysty z przyjacielskim uściskiem. IX Konkurs Chopinowski Warszawa 27-X-1975”; na odwrocie dedykacja długopisem: „Kochanej Lucynce na miłą pamiątkę W. Małcużyński 1975”. Karykatura, wykonana podczas IX Konkursu Chopinowskiego, przedstawiająca wybitnego pianistę Witolda Małcużyńskiego, laureata III nagrody w 1937 r. Pianista wysoko ceniony m.in. za swe wykonania utworów Chopina, wchodził w skład jury konkursów chopinowskich. Autorem karykatury jest Julian Żebrowski (1915-2002), malarz, grafik, rysownik i ilustrator przez wiele lat współpracujący z pismami satyrycznymi, m.in. „Muchą” i „Szpilkami”. Żebrowski był także stałym obserwatorem konkursów chopinowskich, które dokumentował w swych pracach. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 986