0. Dąbrowski Marian (1878-1958), dziennikarz, założyciel koncernu prasowego „Ilustrowany Kurier Codzienny”. Rys. S. Szpakowski. 1934 r.
Dąbrowski Marian (1878-1958), dziennikarz, założyciel koncernu prasowego „Ilustrowany Kurier Codzienny”. Rys. S. Szpakowski. 1934 r.
Akwarela, ołówek; 34,5 x 24,5 cm
Sygnowana ołówkiem: „S. Szpakowski 34”. Karykatura w stroju góralskim, na tle kolejki na Kasprowy Wierch, ukazująca Mariana Dąbrowskiego dziennikarza, wydawcę, polityka. Dąbrowski był wielkim miłośnikiem Zakopanego, którego w 1931 r. został honorowym obywatelem. Był także promotorem sportów oraz gorącym entuzjastą budowy kolejki na Kasprowy Wierch. Autorem karykatury jest Sławomir Szpakowski (1908-1994), ilustrator i karykaturzysta, wykształcony na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, pracujący w Warszawie oraz w Zakopanem. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1033