0. Daszyński Ignacy (1866-1936), działacz socjalistyczny, polityk, premier w 1918 r., marszałek sejmu. Ryt. F. Siedlecki. Ok. 1929 r.
Daszyński Ignacy (1866-1936), działacz socjalistyczny, polityk, premier w 1918 r., marszałek sejmu. Ryt. F. Siedlecki. Ok. 1929 r.
Akwaforta; 29,8 x 23,7 (pl. 39,5 x 30,0)
Grafi ka sygnowana na płycie oraz poniżej kompozycji ołówkiem: „Franciszek Siedlecki”. Powstała po objęciu przez Daszyńskiego funkcji marszałka sejmu w 1928 r. Jest dziełem jego przyjaciela z czasów studenckich Franciszka Siedleckiego (1867-1934), malarza, grafika, scenografa, krytyka sztuki, wybitnego przedstawiciela polskiego symbolizmu. Na odwrocie nalepka The Art Institute of Chicago (druk wypełniony ręcznie; z ceną 10 dolarów). Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1122