0. Fredro Aleksander (1793-1876), komediopisarz, poeta. Lit. M. Fajans. 1852 r.
Fredro Aleksander (1793-1876), komediopisarz, poeta. Lit. M. Fajans. 1852 r.
Litografia na tincie; 22,2 x 17,6 (pl. 35,0 x 26,5)
Popiersie poety, siedzącego w fotelu, poniżej faksymile podpisu. Litografia sygnowana na kamieniu oraz poniżej kompozycji: „Litografował z natury w r. 1852 M. Fajans ”; „Odbito w lit. M. Fajans, Ulica Długa № 550”. Maksymilian Fajans (1827-1890), rysownik, litograf, właściciel znakomitego warsztatu litograficznego. Portret pochodzi z serii „Wizerunki polskie”. Przedarcia pap. podklejone, ślad składania, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1049