0. [Warszawa] – „Kościół Bernardynów”. Lit. wg J. Ceglińskiego. 1858 r.
[Warszawa] – „Kościół Bernardynów”. Lit. wg J. Ceglińskiego. 1858 r.
Litografia tonowana; 16,5 x 22,3 (pl. 31,3 x 44,4)
Widok Krakowskiego Przedmieścia z połowy XIX w., w kierunku Placu Zamkowego. Na pierwszym planie drugi co do wieku pomnik Warszawy – figura Matki Boskiej Passawskiej (wystawiona jako wotum za uratowanie od zarazy oraz za zwycięstwo pod Wiedniem w 1683 r.) oraz zabudowania kościoła i klasztoru Bernardynów. Grafika powstała według rysunku Juliana Ceglińskiego (1827-1910), malarza i grafika warszawskiego, litografował Charles Claude Bachelier. Grafika opublikowana w Paryżu w zakładzie Lemerciera, na zamówienie Franciszka Daziaro, Włocha działającego m.in. w Warszawie. Stanowiła część albumu „Varsovie. Warszawa”. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 998