0. [Warszawa] – „Warsztaty Żeglugi Parowej na Solcu w Warszawie”. Lit. J. Cegliński. 1850-1862 r. 800,-
[Warszawa] – „Warsztaty Żeglugi Parowej na Solcu w Warszawie”. Lit. J. Cegliński. 1850-1862 r. 800,-
Litografia na tincie; 14,0 x 20,5 (pl. 19,0 x 25,0)
Zabudowania należące do założonej przez hrabiego Andrzeja Zamoyskiego spółki żeglugi parowej (działającej od 1851 r. na linii Warszawa-Ciechocinek), mieszczące się przy dzisiejszej ul. Czerniakowskiej (okolice ul. Solec i Fabrycznej). Poniżej widoku tytuł i sygnatury – według rysunku Galla litografował Julian Cegliński (1827-1910) – malarz i grafik, uczeń Piwarskiego i Breslauera. Odbita w Litografii Banku Polskiego. Drobne zabrudzenia marginesów, stan dobry.
Ilośc odsłon: 952