0. [Warszawa] –„Vue et perspective de l’entrée du roy de Pologne à Varsovie avec une partie de la ville et de son palais”. Wyd. A. Basset. Ok. poł. XVIII w.
[Warszawa] –„Vue et perspective de l’entrée du roy de Pologne à Varsovie avec une partie de la ville et de son palais”. Wyd. A. Basset. Ok. poł. XVIII w.
Miedzioryt, akwaforta kolorowana w epoce; 29,0 x 41,0 (pl. 31,0 x 45,5)
Fantastyczny widok wjazdu orszaku królewskiego do Warszawy, wydany przez Antoine Basseta (zm. 1775), grafika i wydawcę francuskiego, działającego w Paryżu (adres wydawniczy wzdłuż dolnego marginesu). Tego typu ryciny, bardzo popularne w połowie XVIII w., przeznaczone były do oglądania w specjalnych przyrządach optycznych, dających złudzenie przestrzenności (stąd tytuł ryciny także odwrócony). Stan dobry, dekoracyjne.
Ilośc odsłon: 1040