0. [Warszawa] – „Varsovie”. Ryt. A. Coquart. 1705-1735 r.
[Warszawa] – „Varsovie”. Ryt. A. Coquart. 1705-1735 r.
Akwaforta; 23,0 x 33,8 (pl. 27,5 x 38,0)
Panorama ukazanego od strony Wisły miasta, od Pałacu Kazimierzowskiego po kościół NMP na Nowym Mieście (8,0 x 33,8). Powyżej plan Warszawy (z zaznaczeniem głównych budynków: Zamku Królewskiego, ratusza, katedry i Kolumny Zygmunta). Grafiki wzorowane na sztychach z dzieł G. Bodenehra (panorama) i E. Dahlberga (plan miasta). Dodatkowo w górnych rogach ryciny umieszczono widok i plan zamku w Łowiczu. Sygnowana na płycie – rytował Antoine Coquart (1668-1707), grafik i rysownik francuski. Pochodzi z dzieła kartografa Nicolasa de Fera „L’Atlas Curieux”, wydanego w Paryżu. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1025