0. [Lwów] – „Jarmarek pod St. Jerzym.” Lit. K. Auer. Lata 30. XIX w.
[Lwów] – „Jarmarek pod St. Jerzym.” Lit. K. Auer. Lata 30. XIX w.
Litografia; 15,5 x 23,0 (pl. 25,0 x 33,5)
Barwnie i szczegółowo przedstawiony jarmark przed późnobarokowym kościołem św. Jerzego (obecnie archikatedralny sobór św. Jura). Autorem litografi i jest Karol Auer, wydawcą Piotr Piller. W „Galicji w obrazach” Auer zamieścił inne ujęcie katedry, pozbawione elementów rodzajowych. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 970