0. [Kraków] – „Wawel” (Krakau)”. Ryt. S. Laboschin. Pocz. XX w.
[Kraków] – „Wawel” (Krakau)”. Ryt. S. Laboschin. Pocz. XX w.
Akwaforta; 31,5 x 41,5 (pl. 42,0 x 52,0)
Panorama wzgórza wawelskiego od strony Wisły. Poniżej na marginesie herb miasta oraz sygnatury ołówkiem (sygnowana także na płycie w obrębie kompozycji). Rycina niemieckiego artysty pochodzenia żydowskiego, urodzonego w Gnieźnie, wykształconego w Berlinie i Monachium, związanego z Wrocławiem. Siegfried Laboschin (1868-1929) prowadził własną szkołę sztuk plastycznych, zajmował się malarstwem, grafiką i krytyką sztuki, tworzył pejzaże, widoki miast, ekslibrysy (w 1913 r. wystawiał we Lwowie). Po konserwacji, stan dobry
Ilośc odsłon: 1047