0. [Kraków] – „Cracovie. Ville de la Haute ou petite Pologne”. Ryt. A. Aveline. Ok. 1720-1740 r.
[Kraków] – „Cracovie. Ville de la Haute ou petite Pologne”. Ryt. A. Aveline. Ok. 1720-1740 r.
Miedzioryt, akwaforta, kolorowane ręcznie; 21,0 x 31,5 (22,0 x 33,0 w świetle oprawy)
Rozległa, szczegółowa panorama miasta od Kleparza po Kazimierz, powtarzająca widok Mateusza Meriana z 1619 r. (mimo wydania w XVIII w. jest to więc widok miasta z początku XVII w.). 31 najważniejszych budowli (liczne kościoły, ratusz, zamek) opisanych w legendzie poniżej. Na pierwszym planie wędrowcy zmierzający do miasta, odpoczywający wśród lesistych pagórków. Rycina sygnowana na płycie, jest dziełem francuskiego rytownika Antoine’a Aveline’a (1691-1743), ze znanej rodziny grafików pracujących w XVII i XVIII w. w Paryżu. Stan dobry. Rycina oprawiona w starą ramę 33,0 x 44,0 cm. Rzadkie i dekoracyjne.
Ilośc odsłon: 1078