0. [Gdańsk] – „Hôtel de Ville de Danzig”. Lit. J. B. Arnout. Poł. XIX w.
[Gdańsk] – „Hôtel de Ville de Danzig”. Lit. J. B. Arnout. Poł. XIX w.
Litografi a kolorowana; 30,0 x 20,5 (45,0 x 30,0)
Nastrojowy widok ratusza gdańskiego, z fontanną Neptuna na pierwszym planie, efektownie kolorowany. Poniżej tytuł i sygnatury, litografował Jean Baptiste Arnout (1788-1865), francuski rysownik i grafik, znany historiograf Paryża. Według rysunku francuskiego artysty i architekta, specjalizującego się w widokach architektury europejskiej, Nicolasa Marie Joseph Chapuy (1790-1858), odbita w paryskim zakładzie Lemerciera. Na dolnym marginesie suchy tłok, pochodzi z pracy Daniela Ramée „Le Moyen Age Monumental et Archéologique…”. Niewielkie naddarcia szerokich marginesów, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1121