0. Majątek Wargowo hr. Żółtowskich. Mapy rękopiśmienne. 1827
Majątek Wargowo hr. Żółtowskich. Zmierzył i wyrysował w skali 1:8000 w roku 1872 Józef Krenz. Mapa 38,0 x 46,5 cm (piórko, akwarela, rozkładana), 17,5 x 11,7 cm, opr. pełna skóra brązowa z epoki, tłoczona złotem na licu.
Mapa wielkopolskiego majątku ziemskiego w powiecie obornickim, liczącego 784 ha (z folwarkiem Świerkówki – tutaj przylega do majątku). W części centralnej usytuowany kilkuhektarowy park pałacowy
z pałacem (rozbudowanym po 1898 r.). Majątek należał wówczas do Teodora hr. Żółtowskiego (1842-1915). Sam pałac i park są do dziś własnością potomków rodu Żółtowskich. Autorem mapy był Józef Krenz, królewsko pruski miernik i inżynier cywilny. Liczne adnotacje liczbowe na mapie i uwagi również w języku niem. (informacje o rodzajach upraw na poszczególnych obszarach dóbr ziemskich). Mapa wielobarwna, rysowana piórkiem i podmalowywana akwarelą. Naklejona na płótno, w 12 sekcjach. W części centralnej lica opr. tłoczona złotem nazwa majątku. Niewielkie otarcia opr., charakterystyczne zażółcenie pap., poza tym stan dobry. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 1460