0. [Polska] – Majerski Stanisław. Europa środkowo-wschodnia. (Ziemie dawnej Polski). Wyd. 2. Lwów 1908
[Polska] – Majerski Stanisław. Europa środkowo-wschodnia. (Ziemie dawnej Polski). Wyd. 2. Lwów 1908. Nakł. Towarzystwa Wydawniczego. Litografia K. Kranikowski, Kraków. Mapa 50,5 x 59,5 cm (kolorowa, rozkładana), po złożeniu 11,0 x 16,0 cm.
Skala 1: 2.550.000. Mapa występuje niekiedy również z dodatkową informacją, jako „Mapa do Trylogii Sienkiewicza”, przedstawia bowiem w istocie obszar całej dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. S. Majerski (1852-1926) był autorem pierwszych polskich map hipsometrycznych, głównie Galicji i Polski, co widać również przy stosowaniu skali barw na tej mapie. Naklejona na płótno (15 sekcji), przednia okł. brosz. zach. (naklejona). Drobne przybrudzenia, podpisy własnościowe z epoki i ślady po szpilkach na narożnikach mapy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1501