0. [Polska] – Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim. Ułożył i rys. Jan Babirecki. [Kraków 1898? Nakł. Autora]
[Polska] – Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim. Ułożył i rys. Jan Babirecki. [Kraków 1898? Nakł. Autora]. Litogr. Karola Kranikowskiego w Krakowie. Mapa na arkuszu 52,5 x 45,5 cm (litografi a kolorowa, rozkładana), 18,0 x 11,0 cm.
Skala ok.1:3.000.000. Wydane, jako „Trzy mapy Polski”, obejmujące również „Polska wieku XV” i „Rzeczpospolita Polska XVII w.”. Pierwsze wydanie mapy stanowiło załącznik do książki Władysława Smoleńskiego, Dzieje narodu polskiego (wyd. 1: 1898, cz. 2). Mapy były wydawane w różnym czasie osobno w takich samych formatach, niekiedy w osobnych okładkach. U góry cztery mapy poboczne: Polska 1772-1793; Polska 1793-1795; Ziemie polskie 1794-1807; Ks. Warszawskie 1807-1815. Podklejona pł., w 12 sekcjach. Pieczęć z epoki, ślady używania (drobne otarcia), poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1237