0. [Polska] – Polen, Westrussland bis zum Dniepr die Ostseeprovinzen und die Nieder-Donauländer nebst einer Übersicht der Theilungen von Polen, revidirt 1859. Entw. von H. Kiepert. Weimar 1859.
[Polska] – Polen, Westrussland bis zum Dniepr die Ostseeprovinzen und die Nieder-Donauländer nebst einer Übersicht der Theilungen von Polen, revidirt 1859. Entw. von H. Kiepert. Weimar 1859. Verlag des Geograph. Instituts. Mapa 114,0 x 72,0 cm (litografi a ręcznie kolorowana, rozkładana), 19,0 x 13,0 cm.
Skala 1:700.000. Mapa przeglądowa Europy Środkowo-Wschodniej, wydana przez Instytut Geograficzny w Weimarze. Autor Heinrich Kiepert (1818-1899) należał do najwybitniejszych kartografów XIX w. Obejmuje dawne ziemie polskie podzielone między państwa zaborcze, łącznie ze wschodnią częścią Rosji i jej prowincjami nadbałtyckimi, oraz na południu kraje naddunajskie. Mapa poboczna: Polnisches Gebiet in verschiedenen Zeitperioden. Skala ok. 1:8.125.000, 22,0 x 20,0 cm. Przedstawia ziemie polskie w okresie trzech zaborów i po Kongresie Wiedeńskim 1815 r. Podklejona pł., w 36 sekcjach. Ślady używania, m.in. niewielkie otarcia, poza tym stan dobry. Dołączono kopię szczegółowego opisu tej mapy w jęz. niem. wg jej pierwszej edycji z 1849 r.
Ilośc odsłon: 1261