0. Romer Eugeniusz. Atlas Polski współczesnej. Z. 1; oprac. przez A. Jakubskiego, F. Rutkowskiego, W. Szafera, T. Szumańskiego i S. Weignera. Lwów – Warszawa 1923
Romer Eugeniusz. Atlas Polski współczesnej. Z. 1; oprac. przez A. Jakubskiego, F. Rutkowskiego, W. Szafera, T. Szumańskiego i S. Weignera. Lwów – Warszawa 1923 [właśc. 1924]. Nakład i druk Akcyjnej Spółki Kartografi cznej i Wydawniczej Atlas, tabl. złoż. [14] (kolorowe mapy, diagramy i wykresy), 30 x 20 cm, opr. pł. z epoki wtórna, oryg. okł. brosz. zachowane (naklejone).
Atlas dotyczący Polski początku lat 20. XX w. Zawiera na 14 tablicach 30 map i diagramów z wykresami. Rzeźba terenu została odwzorowana za pomocą poziomic i hipsometrii i batymetrii barwnej. Ślady otarcia, przybrudzenia okł., mapy czyste, w dobrym stanie.
Ilośc odsłon: 1218